Meistä

Monikansallinen tiimimme koostuu suunnittelijoista ja kehittäjistä, joita yhdistää intohimo teknologiaa kohtaan.

Olemme lopen kyllästyneet näkemään surkeasti rakennettuja verkkopalveluita, sillä tiedämme että on olemassa parempi tapa tehdä asioita. Rakastamme olemassa olevien ideoiden ja käytäntöjen haastamista, ja siksi pyrimme luomaan sivustoja, verkkokauppoja ja sovelluksia, joita on helppo ja hauska käyttää.

Palkkaa meidät työskentelemään verkkopalvelusi parissa, piipahda kahville tai tule meille töihin!

Empatia
Toisten asemaan itsemme asettaminen auttaa meitä tukemaan ja ymmärtämään toisiamme kollegoina sekä ystävinä.

Empatian hyödyntäminen työssämme luo näkökulmaa millaisten haasteiden kanssa asiakkaamme painivat, ja mikä tärkeintä; mitkä tarpeet ajavat loppukäyttäjien toimintaa tuotteille, joita luomme.
Uteliaisuus
Uteliaina ihmisinä, olemme kiinnostuneita ymmärtämään miten organisaatiot ja yritykset toimivat ja miten ihmiset käyttäytyvät.

Opiskelemme jatkuvasti uutta ja pyrimme kehittymään etsimällä parempia tapoja ratkaista ongelmia sekä kokeilemalla uusia metodeja ja teknologioita.
Draivi
Pyrimme aina parhaaseen kaikessa mihin ryhdymme, ja olemme ylpeitä saavutuksistamme. Teemme kaikkemme paremman ratkaisun luomiseksi asiakkaillemme, joskus jopa tietoisesti kannattavuuden kustannuksella.

Pyrkimys parempaan tarkoittaa myös, että olemme valmiina perustelemaan päätöksemme sen saavuttamiseksi.

Haluatko työskennellä Pixelsillä?

Etsimme jatkuvasti uusia jäseniä vahvistamaan Pixelsin tiimiä.

Jos nautit työskentelystä verkkopalveluiden parissa, joita rakennamme mm. WordPressillä, WooCommercella ja moderneilla JavaScript-kehyksillä kuten Reactilla, ota yhteyttä!

Tutustu meihin

Thomas Hurd

CEO & Creative Director

Sähköposti: thomas@pixels.fi

Antero Muranen

Sales & Marketing

Tel: +358 40 544 8080 +358 40 544 8080

Sähköposti: antero@pixels.fi

Alenka
Kramer Turnsek

Designer

Sähköposti: alenka@pixels.fi

Vladimir Melnychenko

Developer

Tel: +358414761201 +358414761201

Sähköposti: vladimir@pixels.fi

Irina Lensu

Designer

Sähköposti: irina@pixels.fi

Kirill Vitchenko

Developer

Sähköposti: kirill@pixels.fi

Mohammed Mansour

Developer

Sähköposti: mohammed@pixels.fi

Julia Volkova

Developer

Sähköposti: julia@pixels.fi

Kuinka kaikki alkoi?

Vuonna 2016, työskenneltyämme muutaman vuoden Pixelsiä edeltävässä yrityksessä, löysimme itsemme risteyskohdasta; erilaisten haasteiden vuoksi meidän piti joko lopettaa hommat ja haudata kyseinen firma tai jatkaa mielenkiintoisten projektien tekemistä huippu-asiakkaiden kanssa Pixelsinä. Meille päätös oli helppo.

Perustimme Pixelsin yhdessä kollegoiden, tarkemmin ystävien, kesken. Yritys on edelleen tiiminsä omistama ja sen kaikki osakkaat työskentelevät tai ovat yrityksen neuvonantajina.

Ota yhteyttä

Halutko jutella tulevasta projektista kanssamme? Kiinnostunut työskentelemään meillä?

Laita meille viestiä tai tule käymään!

Email: hello@pixels.fi
Puh: +358 40 544 8080