Meistä

Saamme energiamme haasteiden ratkaisemisesta, jolla luodaan positiivinen vaikutus maailmaan. Pyrimme työskentelemään organisaatioiden kanssa, jotka jakavat tämän saman ajatuksen.

Olemme kyllästyneet näkemään surkeasti rakennettuja verkkopalveluita, sillä tiedämme että on olemassa parempi ja kestävämpi tapa tehdä asioita. Rakastamme olemassa olevien ideoiden ja käytäntöjen haastamista, ja siksi pyrimme luomaan sivustoja, verkkokauppoja ja sovelluksia, joita on helppo ja hauska käyttää.

Empatia
Toisten asemaan itsemme asettaminen auttaa meitä tukemaan ja ymmärtämään toisiamme kollegoina sekä ystävinä.

Empatian hyödyntäminen työssämme luo näkökulmaa millaisten haasteiden kanssa asiakkaamme painivat, ja mikä tärkeintä; mitkä tarpeet ajavat loppukäyttäjien toimintaa tuotteille, joita luomme.
Uteliaisuus
Uteliaina ihmisinä, olemme kiinnostuneita ymmärtämään miten organisaatiot ja yritykset toimivat ja miten ihmiset käyttäytyvät.

Opiskelemme jatkuvasti uutta ja pyrimme kehittymään etsimällä parempia tapoja ratkaista ongelmia sekä kokeilemalla uusia metodeja ja teknologioita.
Draivi
Pyrimme aina parhaaseen kaikessa mihin ryhdymme, ja olemme ylpeitä saavutuksistamme. Teemme kaikkemme paremman ratkaisun luomiseksi asiakkaillemme, joskus jopa tietoisesti kannattavuuden kustannuksella.

Pyrkimys parempaan tarkoittaa myös, että olemme valmiina perustelemaan päätöksemme sen saavuttamiseksi.

Haluatko työskennellä Pixelsillä?

Etsimme jatkuvasti uusia motivoituneita osaajia auttamaan meitä suunnittelemaan käyttäjälähtöisiä verkkopalveluita, jotka erottuvat joukosta.

Kattavien verkkopalveluiden kanssa työskentely on sinulle arkipäivää ja haluat viedä osaamistasi uudelle tasolle sekä ottaa enemmän vastuuta hartioillesi.

Tutustu meihin

Thomas Hurd

CEO & Creative Director, Founder

Sähköposti: thomas@pixels.fi

Antero Muranen

Sales & Marketing, Founder

Tel: +358 40 544 8080 +358 40 544 8080

Sähköposti: antero@pixels.fi

Alenka
Kramer Turnsek

Designer, Founder (äitiyslomalla)

Sähköposti: alenka@pixels.fi

Vladimir Melnychenko

Developer, Founder

Tel: +358414761201 +358414761201

Sähköposti: vladimir@pixels.fi

Kirill Vitchenko

Developer

Sähköposti: kirill@pixels.fi

Mohammed Mansour

Developer

Sähköposti: mohammed@pixels.fi

Julia Volkova

Developer

Sähköposti: julia@pixels.fi

Sampo Silvennoinen

Lead Developer

Sähköposti: sampo@pixels.fi

Rodrigo Araya Sandoval

Lead Designer

Sähköposti: rodrigo@pixels.fi

Maarit Lumme

Project Manager

Sähköposti: maarit@pixels.fi

Kuinka kaikki alkoi?

Tarinamme alkaa virallisesti vuodesta 2017, mutta olimme perustajatiimin kesken jo työskennelleet yhdessä muutaman vuoden ennen sitä toisessa yrityksessä. Näimme, että silloisessa tavassa tehdä töitä oli paljon hyvää, mutta asiat voisi tehdä vielä paremminkin.

Perustimme Pixelsin yhdessä kollegoiden, tarkemmin ystävien, kesken. Johtavana ajatuksena oli rakentaa työpaikka, jossa kaikilla on hyvä olla, päästä tekemään sellaisia töitä ja projekteja joista nauttii ja kehittämään itseään työn mukana.

Yritys on edelleen tiiminsä omistama, vaikka perustajajäsenistä osa onkin vaihtanut maisemaa ja osa muuttanut toiselle puolelle maailmaa. Kaikki Pixelsin osakkaat työskentelevät edelleen yrityksessä.

Ota yhteyttä

Halutko jutella tulevasta projektista kanssamme? Kiinnostunut työskentelemään meillä?

Laita meille viestiä tai tule käymään!

Email: hello@pixels.fi
Puh: +358 40 544 8080 (Antero)